Witamy na stronie internetowej Handlowej Spółdzielni Pracy 'HURT'
34 lata działalności Z tradycjami ku przyszłości Naszym celem i miarą sukcesu jest satysfakcja klienta
Nasze wyróżnienia
Współdziałanie

HSP "HURT" - członek
KZRSS „Społem”

Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni
Spożywców „Społem”
ul. Grażyny 13/15
02-548 Warszawa

http://www.spolem.org.pl

HSP "HURT" - współwłaściciel MAH

Mazowiecka Agencja  Handlowa
                           „Społem” Sp. z o.o.                           

ul. Grażyny 13/15 lok. 102
02-548 Warszawa

http://www.mahwarszawa.pl
tu jesteś: home > Historia

Historia

Handlowa Spółdzielnia Pracy „HURT” powstała 1 listopada 1990 roku. 

Jest następcą prawnym „Społem” Wojewódzkiej Spółdzielni Spożywców w Warszawie
i kontynuatorką tradycji spółdzielczej działalności hurtowej. 

Rok 1990 był okresem, w którym dokonywały się m.in. przeobrażenia ustrojowe, kontynuowane były prace dostosowawcze do gospodarki rynkowej oraz działania z restrykcyjnej ustawy
z 20 stycznia 1990r. o zmianach w organizacji i działalności spółdzielczości.

Na mocy tej ustawy zlikwidowano wszystkie związki spółdzielcze, m.in. „Społem” Wojewódzką Spółdzielnię Spożywców w Warszawie. Z tym, że kontynuacja działalności tej Spółdzielni mogła być podjęta pod warunkiem, że na bazie jej majątku zostaną utworzone Spółdzielnie pracy. 

Zarejestrowało się w związku z tym kilka Spółdzielni, w tym i nasza.

W momencie założenia Spółdzielnia liczyła 120 członków.   

Spółdzielnia na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej otrzymała bazę magazynową o powierzchni ok. 9 000 m², usytuowaną na prawie 1,5 hektarowej działce.
Otrzymała również
ok. 1 100 m² powierzchni biurowej oraz dwa  lokale sklepowe o powierzchni ok. 150 m² w budynku biurowo-mieszkalnym przy ul. Wolskiej 84/86.

Pierwsze otwarcie magazynów w tym miejscu nastąpiło w 1943 roku (patrz zdjęcie obok), tak więc wraz z otrzymanym majątkiem, Spółdzielnia nasza przejęła również odpowiedzialność za dorobek poprzednich pokoleń Spółdzielców. 

 

Świadomość tego, jak i potrzeba wypracowania w czasach gospodarki rynkowej rozwiązań zapewniających rozwój Spółdzielni spowodowały, że wszystkie sfery jej funkcjonowania koncentrowały się na realizacji zadań przyczyniających się przede wszystkim do doskonalenia efektywności gospodarczej. 

 

Poprzez kształtowanie modelu pracy opartego na takich wartościach m.in. jak: klient, zespół, odpowiedzialność, zaangażowanie dążyliśmy do uzyskiwania przewagi konkurencyjnej. 

 

Ponadto wszystkie wolne środki przeznaczaliśmy na modernizację obiektów i infrastruktury, dzięki czemu dzisiaj lepiej spełniają swoje funkcje.

W konsekwencji powyższego, wszystkie osiągnięcia organizacyjno-gospodarcze uczyniły Spółdzielnię wiarygodnym partnerem handlowym, terminowo regulującym zobowiązania wobec budżetu, pracowników i dostawców oraz legitymującą się wysoką skutecznością w wykorzystywaniu posiadanego majątku do prowadzenia działalności gospodarczej. 

O tym jak wygląda dzisiejszy dzień decyduje w znaczeniu ekonomiczno-finansowym już własny dorobek, a właściwie wszystkich, którzy przyczynili się do jego wypracowania. 

Działanie Rady Nadzorczej oraz Zarządu w następnych latach funkcjonowania, w myśl motta „z tradycjami ku przyszłości”, będą koncentrować się m.in. na ciągłym doskonaleniu i restrukturyzowaniu Spółdzielni, aby mogła ona jeszcze długo służyć swoim członkom, pracownikom, a zwłaszcza klientom. 

 

  • Unifood
  • Uzdrowisko Wieniec sp.z o.o.
  • Łosoś sp.z o.o.
  • Makro K&K
  • Mispol
  • Makarony Polskie
  • Dębowa Polska
  • Joker Herby
  • Augustowianka
  • Agrico
  • Dawtona
  • Cuprod
  • Cukiernia Mistrza Jana
  • Almar